Пн.-Пт.: 9:00-19:00

Что бы добавить квартиру в избранное:

Пошкодження рульової рейки: діагностування та ремонт вузла

  • Сортировать по:
  • по площади

Смотреть еще

Керованість та безпека — головні характеристики для будь-якого автомобіля. Регулярні технічні огляди дозволяють уникнути серйозних проблем, проте поломки все одно виникають під час експлуатації транспортного засобу. Їх треба вміти розпізнавати та своєчасно усунути. Зміни в управлінні, які відчуває водій під час руху, можуть свідчить про те, що з’явилися неполадки в силовому механізмі управління. З метою уникнення аварійних ситуацій необхідна діагностика в сервісному центрі, де також виконують ремонт рульових рейок.


рульова рейка

Варто оцінити наслідки, які можуть виникнути, якщо пошкодження виникло саме у цьому вузлі. Перш за все це втрата керування під час пересування. Центр TurboSTO має досвід у відновленні вузлів до заводських показників. Наявність оригінальних запчастин від виробників дає змогу якісно виконати ремонт з гарантією. Власник авто може бути впевненим, що працездатність механізму повернуто та він повністю виконує свою функцію. 

6 ознак несправності рульової рейки

Припустити, що вузол вийшов з ладу, можна після оцінки стану транспортного засобу:

  1. Наявність незвичних звуків при керуванні автомобілем. Вони можуть виникати з причини зносу або поломки компонентів вузла.
  2. Зміна характеристик управління. Якщо поворот керма відбувається з зусиллям або навпаки дуже легко, це може свідчити про виникнення неполадок. 
  3. Протікання технічної рідини. Проблема виникає коли пошкоджені пильовики або сальники помпи ГПК.
  4. Нестійкість авто під час руху. Втрата керованості на дорозі, особливо відсутність контролю на поворотах — ознаки пошкоджень системи рульового управління.
  5. Вібрації в кермі. Вони виникають при виході з ладу силового вузла керування.
  6. Нерівномірний знос шин. Проблема може свідчить про порушення геометрії кермового управління, тобто пошкоджень рульової рейки.

Виявлення однієї або декількох ознак потребує діагностики для точного визначення несправності. Поломку бажано виявити якомога раніше, щоб уникнути аварійних ситуацій та зайвих витрат на складніший ремонт.

Які проблеми найчастіше виникають з механізмом управління автомобілем

Ремонт механічних рейок включає: заміну втулки, сальника, підшипників. Після реставрації вузол може справно служити тривалий час. Для відновлення гідропідсилювача керма також виконується шліфування вала та гільзовка корпусу. Професійне усунення неполадок — це можливість продовжити термін експлуатації вузла до його повної заміни. 


рульова рейка

Електродвигун на рейках, що виконує роль підсилювача керма, також виходить з ладу. То ж ремонт, окрім заміни розхідників, може включати відновлення функціонала електроблока. Такий ремонт має виконувати лише досвідчений фахівець. Він точно встановить, які деталі треба замінити. Намагання усунути проблеми самостійно може лише ускладнити ситуацію та збільшити витрати на повернення функціональності вузла.

Реставрація чи заміна: можливості відновлення характеристик рульової рейки

Поломка вузла кермового управління — пошкодження, яке треба негайно усунути задля безпеки пересування транспортним засобом. В деяких випадках рульову рейку можна зняти, повністю відновити та встановити на авто. Вона буде без перешкод виконувати свою функцію ще певний час. При більш серйозних пошкодженнях спеціалісти рекомендують замінити вузол на новий. 

Реставрація рульової рейки відбувається досить швидко, це має сенс, коли час очікування має значення для власника авто. Відновлення не потребує великих затрат, тому є фінансово вигідним. У випадках серйозних пошкоджень або зносу рульової рейки варто встановити нову. Таке рішення приймається фахівцем, коли заміна підшипників, сальників, втулок не сприятиме відновленню функціональності. Витрати на ремонт будуть суттєвими, проте це надасть впевненості у безпеці під час експлуатації авто.